Krzywa Wieża w Toruniu. 20 kwietnia 2012

admin

Tagi: Hotele, Hotele w Polsce, Hotele

Krzywa Wieża to jedna z atrakcyjniejszych i najbardziej zauważalnych budowli w cudownym Toruniu. Wybudowana już w XIV wieku, na początku, jako baszta 15 – metrowa, którą wtopiono w mury obronne. Wieża została postawiona na bardzo niepewnym terenie, to znaczy na piasku, a pod wpływem ciężkości oraz niestabilności podłoża, baszta przechyliła się do momentu, aż nie natknęła się na twardsze podłoże. Wieża w późniejszym okresie nie spełniała już tak istotnej roli obronnej. W XVIII wieku urządzono w niej więzienie, a po krótkim okresie budynek mieszkalny. Grunt jednak dalej był nie do końca stabilny, co powodowało, że odchylenie od pionu wynosi obecnie mniej więcej 146 centymetrów.

W dniu dzisiejszym, w wieży znajduje się niewielki sklepik z pamiątkami dotyczącymi miasta. Każdy, kto przyjedzie do Toruniu i uda się na przechadzkę do Krzywej Wieży zaznajomi się z pewną opowieścią, która krąży na jej temat. Otóż po kródce, historia mówi, że w zamku mieszkało 12 rycerzy zakonnych. Jeden z nich był naprawdę bardzo urodziwy. Kiedy ten młody chłopak spacerował pewnego dnia po mieście i nagle zobaczył wspaniałą mieszkankę Torunia, w której się zakochał od pierwszego wejrzenia. Nie zważając na to, że jest zakonnikiem spotykał się z dziewczyną w przeróżnych zaułkach Torunia. Ich romans nie został jednak długo w tajemnicy, gdyż „życzliwi” ludzie szybko rozpowszechnili plotki na ich temat. Zakonnik i piękna dziewczyna zostali ukarani, toruński sąd dziewczynę za zdradę skazał na 25 batów. Kara została dokonana przy Bramie św. Jakuba w Nowym Mieście.

Zakonnik został ukarany przez swojego przełożonego w następujący sposób, otóż ten nakazał mu zbudowanie wieży obronnej. Podstęp tkwił jednak w szczególe, ponieważ rozkazano mu budowę takiej wieży, która byłaby odchylona od pionu, tak samo jak jego życie, które uciekło przed zakonem. Krzyżakowi udało się wybudować obiekt przechylony 1,4 metra od pionu. Po dziś dzień stoi i ma nam przypominać o jego wybryku, można by powiedzieć, że ta wieża stała się symbolem grzechu. Ciekawostką jest kolejny obyczaj, który mówi, że każdy stojąc pod Krzywą Wieżą może sprawdzić swoją niewinność. Aby to sprawdzić trzeba stanąć pod krzywą ścianą podpierając ją plecami ze stopami przylegającymi również do cegieł, następnie trzeba wyprostować ręce w przód. Wierzy się, że jeżeli uda się w takiej pozycji wytrzymać kilka chwil, to oznacza to, że jesteśmy bez grzechu, jeśli jednak upadniemy to znaczy, że mamy cos na sumieniu.

Warto do Torunia przybyć, by zobaczyć Krzywą Wieżę na własne oczy. Przed wyjazdem koniecznie jednak trzeba zarezerwować pokój w jednym z obiektów takich jak Hotele Toruń. Można tu z czystym sumieniem polecić Hotel Kopernik, który przyciąga turystów dogodnym położeniem, a także cudownie urządzonymi pokojami. Kolejnym interesującym obiektem będzie na pewno Motel Róża Wiatrów, który w swojej ofercie ma naprawdę korzystne ceny i też idealną lokalizację.

Warto jednak pamiętać, że miasto do zaoferowania ma inne Hotele, szczególnie wartymi będą te Hotele w Toruniu, które położone są w centrum

Nie ma, na co więc czekać, należy spakować bagaże i wyruszyć całą rodziną do Torunia na niezapomniany wypoczynek.

Artykuł godny polecenia - redakcja


  Zobacz przykładowe hotele Torun

Hotel Pod Orłem
ul. Mostowa 17
87-100 Toruń  [mapa]
Hotel Wodnik Toruń
ul. Bulwar Filadelfijski 12
87-100 Toruń  [mapa]
Hotel Heban
ul. Małe Garbary 7
87-100 Toruń  [mapa]
Hotel Bulwar
Bulwar Filadelfijski 18
87-100 Toruń  [mapa]
Hotel Jax
ul. Ceglana 5-7
87-100 Toruń  [mapa]
Hotel Gromada Staropolski
ul. Żeglarska 10/14
87-100 Toruń  [mapa]
Hotel Polonia
pl. Teatralny 5
87-100 Toruń  [mapa]
Hotel Motel Tower
ul. Kujawska 8
87-100 Toruń  [mapa]
Lokalizacja: Blisko Centrum
Hotel Petite Fleur
ul. Piekary 25
87-100 Toruń  [mapa]
Hotel Kopernik
ul. Wola Zamkowa 16
87-100 Toruń  [mapa]


Tagi: Hotele, Hotele w Polsce, Hotele


  Wiadomości - Hotele torun

W obecnej chwili żadne materiały prasowe nie są dostępne.  Filmy Wideo - Hotele torunW obecnej chwili żadne materiały wideo nie są dostępne.  Więcej filmów wideo - Hotele torun
Tagi: Hotele, Hotele w Polsce, Hotele


Ten wpis opublikowano dnia piątek, 20 Kwiecień 2012 o godz. 13:57 w kategorii turystyka|inne. Możesz śledzić komentarze tego wpisu przy pomocy kanału RSS 2.0. Komentowanie i pingowanie zostały wyłączone.

Komentowanie wyłączone.